top of page

pá 02. 10.

|

Vienna House Diplomat Prague

ZOGA Multidimensional Movement | Praha (CZ)

Školení ZOGA® Multidimensional Movement Introduction – Individuální vzdělávací program se zaměřením na dosažení strukturální rovnováhy v myofasciálním systému lidského těla.

Zakázat přihlašování
Zobrazit další události
ZOGA Multidimensional Movement | Praha (CZ)

Čas a místo

02. 10. 2020 9:30 – 04. 10. 2020 16:30

Vienna House Diplomat Prague, Evropská 370/15, 160 41 Praha 6, Česko

O události

O metodě

Zoga® byla vytvořena na základě vlastních zkušeností a zkoumáním možností změn v struktuře a funkci lidského těla, kterou tvůrce této metody, Wojciech Cackowski, praktikoval během posledních deseti let. Jelikož sám bojoval se skoliózou, hledal metody, které by pomohly vyřešit problémy, spojené s fungováním v tak jasném skoliotickém způsobu držení jeho těla.

Strukturální integrace založena na konceptu Anatomy Trains®, osteopatická viscerální terapie, práce s klouby a přesné užívání asan z jógy, se staly cestou, jak se osvobodit od problémů spojených se skoliózou a významně omezit potíže spojené s tímto posturálním vzorcem.

Na základě těchto zkušeností, vytvořil metodu zaměřenou na změny v prostorové organizaci našeho pohybovém ústrojí. Dosáhl tím efektivnějšího modelu držení těla, který vyvažuje gravitaci a umožňuje volný přenos sil, což vede k lehkosti pohybu a pocitu pohodlí ve vlastním těle.

Zoga® je pojetím pro každého, kdo chce dosáhnout svobody a povědomí o lidském pohybu a jeho postoji v rozměru 4D. Zkoumá všechny možné vztahy těla vůči gravitaci a vytváří množinu globálních a místních vektorů pohybu, které jsou dostupné v našich tělech. Dále využívá koncept anatomických pásů (Anatomy Trains) pro vedení biomechanického intervenčního procesu okolo tensegračního systému fascií.

Pozice založené na asánách z jógy slouží jako funkční testy a zároveň spouštějí rozmanité tažné vektory mezi odlišnými vrstvami svalové povázky (fascie).

Zoga® byla navržena, aby umožnila dosažení cílů strukturální integrace a podpořila dosažení trvalé změny ve svalovo-povázkovém (myofasciálním) systému lidského těla.

V praxi Zoga® učí: 

⦁ schopnost číst lidské tělo a nacházet místa, ve kterých se vyskytuje omezení v pohyblivosti měkkých tkání; 

⦁ využívat a nasměrovávat pohyb, tak aby získat efektivní a vyvážené fungování těla v gravitaci; 

⦁ jak dosáhnout rovnováhy a minimalizovat množství využité energie v klidové i aktivní fázi pohybu 

⦁ jak dosáhnout větší tělesné rovnováhy v pohybu i to jak jsou síly distribuovány v tensegračním systému lidského těla

Zoga® může mít podobu: 

⦁ jako individuální cesta zkoumání vlastního těla (proces sebevzdělávání) na základě edukačních materiálů a vlastních zkušeností;

⦁ skupinové lekce pod vedením lektora Zoga Movement®;

⦁ individuální lekce s profesionálně vyškoleným terapeutem, Zoga Movement®.

 

V rámci školení se dozvíš: 

⦁ Jak jednotlivé vrstvy fascií mezi sebou vzájemně spolupracují

⦁ Jaký průběh mají mezi sebou svalovo - povázková (fasciální) spojení na základě konceptu Anatomy Trains®

⦁ Jak jednotlivé pozice mají vliv na napětí a pohyblivost měkkých tkání

⦁ Jak vytvořit novou intervenční strategii založenou na vizuálním posturálním a funkčním hodnocení

⦁ Jak pomoct svým klientům pokonat pohybová omezení v jejich tělech

⦁ Jak manuálním zásahem ještě více zefektivnit trénink nebo lekci

 

Informace o školení

Kde:

VIENNA HOUSE Hotel Diplomat,  střešní loft

Evropská 370/15   Praha 6

https://www.viennahouse.com/cz/diplomat-prague/hotel/vitejte.html

Rozvrh:

První den: 09:30-17:30, 

Druhý den: 09:00 – 17:00,

Třetí den: 08:30 – 16:30.

Délka kurzu: 3 dny/28 hodin

Kurz je určen: fyzioterapeutům, terapeutům s zaměřením na tělovýchovu, instruktorům jógy, pilatesu a osobním trenérům, masérům

Cena:  11 550 CZK

Lektor:

Wojciech Cackowski (autor metody)

Fyzioterapeut, certifikovaný terapeut KMI® a certifikovaný učitel konceptu Anatomy Trains®. Metodu strukturální intergrace KMI® (Kinesis Myofascial Integration) se učil pod vedením předních, světových odborníků, jakými jsou Thomas Myers nebo James Earls. Jelikož sám bojoval s těžkou skoliózou, styl jakým nahlíží na lidskou anatomii, vychází nejen z jeho mnoholetých zkušeností v práci s pacienty, ale i nad ním samotným. Díky vlastní transformaci lépe pochopil, jak dosáhnout změn v tělesných strukturách u svých pacientů. V praxi, vychází hlavně z pohybů, které jsou založeny na principech jógy, osteopatických a viscerálních technik a práce nad fasciemi, jak ve vodě, tak i na klasickém terapeutickém lehátku. V současné době pracuje také jako zdravotní specialista pro resorty MPM SPA Hotels. Dále je zodpovědný za nabídku léčebných programů Villa Park Med Hotel & SPA v Ciechocinku. Od momentu ukončení jeho vlastní certifikace v oblasti stukturální integrace, vyučuje metodu KMI® nejen v Polsku, ale i v různých částech Evropy nebo USA. Wojtek se neustále vzdělává a rozvíjí své znalosti v oblasti manuální terapie a fasciální anatomie. Je aktivně zapojen do výzkumných projektů, se zaměřením na stanovení nových biomechanických principů, s cílem hlubšího pochopení různých vzájemných vztahů jednotlivých anatomických struktur lidského těla v pohybu.

Upozornění: Kurz bude probíhat v angličtině. Během školení bude zajištěn překlad do češtiny. 

 

Vstupenky

Cena

Množství

Celkem

 • Zoga Movement Introduction

  11 550,00 Kč

  ZOGA Multidimensional Movement - Praha, 02-04 Října 2020

  11 550,00 Kč

  0

  0,00 Kč

Celkem

0,00 Kč

Sdílet událost

bottom of page