top of page

pá 04. 11.

|

Praha 5

ZOGA Movement® Introduction

Školení ZOGA® Multidimensional Movement Introduction – Individuální vzdělávací program se zaměřením na dosažení strukturální rovnováhy v myofasciálním systému lidského těla.

Zakázat přihlašování
Zobrazit další události
ZOGA Movement® Introduction

Čas a místo

04. 11. 2022 9:00 – 06. 11. 2022 17:00

Praha 5, Lidická 766/1, 150 00 Praha 5-Smíchov, Česko

O události

O metodě

Zoga® byla vytvořena na základě vlastních zkušeností a zkoumáním možností změn v struktuře a funkci lidského těla, kterou tvůrce této metody, Wojciech Cackowski, praktikoval během posledních deseti let. Jelikož sám bojoval se skoliózou, hledal metody, které by pomohly vyřešit problémy, spojené s fungováním v tak jasném skoliotickém způsobu držení jeho těla.

Strukturální integrace založena na konceptu Anatomy Trains®, osteopatická viscerální terapie, práce s klouby a přesné užívání asan z jógy, se staly cestou, jak se osvobodit od problémů spojených se skoliózou a významně omezit potíže spojené s tímto posturálním vzorcem.

Na základě těchto zkušeností, vytvořil metodu zaměřenou na změny v prostorové organizaci našeho pohybovém ústrojí. Dosáhl tím efektivnějšího modelu držení těla, který vyvažuje gravitaci a umožňuje volný přenos sil, což vede k lehkosti pohybu a pocitu pohodlí ve vlastním těle.

Zoga® je pojetím pro každého, kdo chce dosáhnout svobody a povědomí o lidském pohybu a jeho postoji v rozměru 4D. Zkoumá všechny možné vztahy těla vůči gravitaci a vytváří množinu globálních a místních vektorů pohybu, které jsou dostupné v našich tělech. Dále využívá koncept anatomických pásů (Anatomy Trains) pro vedení biomechanického intervenčního procesu okolo tensegračního systému fascií.

Pozice založené na asánách z jógy slouží jako funkční testy a zároveň spouštějí rozmanité tažné vektory mezi odlišnými vrstvami svalové povázky (fascie).

Zoga® byla navržena, aby umožnila dosažení cílů strukturální integrace a podpořila dosažení trvalé změny ve svalovo-povázkovém (myofasciálním) systému lidského těla.

V praxi Zoga® učí: 

⦁ schopnost číst lidské tělo a nacházet místa, ve kterých se vyskytuje omezení v pohyblivosti měkkých tkání; 

⦁ využívat a nasměrovávat pohyb, tak aby získat efektivní a vyvážené fungování těla v gravitaci; 

⦁ jak dosáhnout rovnováhy a minimalizovat množství využité energie v klidové i aktivní fázi pohybu 

⦁ jak dosáhnout větší tělesné rovnováhy v pohybu i to jak jsou síly distribuovány v tensegračním systému lidského těla

Zoga® může mít podobu: 

⦁ jako individuální cesta zkoumání vlastního těla (proces sebevzdělávání) na základě edukačních materiálů a vlastních zkušeností;

⦁ skupinové lekce pod vedením lektora Zoga Movement®;

⦁ individuální lekce s profesionálně vyškoleným terapeutem, Zoga Movement®.

 

V rámci školení se dozvíš: 

⦁ Jak jednotlivé vrstvy fascií mezi sebou vzájemně spolupracují

⦁ Jaký průběh mají mezi sebou svalovo - povázková (fasciální) spojení na základě konceptu Anatomy Trains®

⦁ Jak jednotlivé pozice mají vliv na napětí a pohyblivost měkkých tkání

⦁ Jak vytvořit novou intervenční strategii založenou na vizuálním posturálním a funkčním hodnocení

⦁ Jak pomoct svým klientům pokonat pohybová omezení v jejich tělech

⦁ Jak manuálním zásahem ještě více zefektivnit trénink nebo lekci

 

Informace o školení

Rozvrh:

První den: 09:30-17:30, 

Druhý den: 09:00 – 17:00,

Třetí den: 08:30 – 16:30.

Délka kurzu: 3 dny/28 hodin

Kurz je určen: fyzioterapeutům, terapeutům s zaměřením na tělovýchovu, instruktorům jógy, pilatesu a osobním trenérům, masérům

Cena:  13990 CZK

Lektor:

Renata Debicka

Certifikovaná  terapeutka v práci integrace jizev a kostí se svalovou povázkou  (ScarWork®, Bonework®) podle konceptu Sharon Wheeler, osobní trenérka,  masérka a absolventka školy strukturální práce s tělem v Toruniu, díky  které jako první v České republice získala osvědčení k praktikování  Structural Bodywork podle konceptu Anatomy Trains® a Zoga Movement®.

Účastnice mnoha zahraničních školení věnovaných uvolňováním fascií  pro strukturální rovnováhu. Významou událostí byla i opakovaná účast na  pitvě lidského těla, ve vztahu zkoumání fasciální anatomie pod vedením  Todda Garcia (majitele a ředitele Laboratories of Anatomical Enlightment  inc. v USA) na lékařské fakultě v Katovicích.

Oficiální lektorka autorského konceptu Wojciecha Cackowského Zoga Movement® pro Českou republiku a autorských přednášek Fascie - Nekonečná síť a Emocionální anatomie.

Překladatelka zahraničních školení se zaměřením na strukturální práci s tělem a v neposlední řadě zakladatelka portálu Vzdělání v pohybu.

V každodenní praxi je pro ni nejdůležitější holistický přístup k člověku a ve volném čase se věnuje ilustracím lidské anatomie (více zde).

Info: www.debickabodywork.com

Sdílet událost

bottom of page